Aplikacja Mobilna dla Handlowców

Aplikacja Mobilna dla Handlowców

Aplikacja mobilna
Aplikacja mobilna jest programem przeznaczonym do używania na przenośnych urządzeniach takich jak: smartfony, smartwatche czy tablety. Aplikacje mobilne często różnią się od aplikacji desktopowych, które są przeznaczone do uruchamiania na komputerach stacjonarnych , oraz aplikacji internetowych, które działają w mobilnych przeglądarkach internetowych , a nie bezpośrednio na urządzeniu mobilnym.

Aplikacje były pierwotnie przeznaczone do zwiększania produktywności, należą do nich: poczta e-mail, kalendarz i bazy danych kontaktów. Jednak publiczne zapotrzebowanie na nie spowodowało szybką ekspansję na inne obszary, takie jak gry mobilne, automatyzacja fabryki, GPS i usługi lokalizacyjne, śledzenie zamówień i opłat, dzięki czemu dostępne są teraz miliony aplikacji. Wiele aplikacji wymaga dostępu do Internetu, w tym aplikacja mobilna dla handlowców. Aplikacje są zazwyczaj pobierane ze sklepów z aplikacjami, takich jak np. Google Play, które są rodzajem platform dystrybucji cyfrowej.

Słowo aplikacja było swego czasu bardzo popularne. W 2010 roku został wymieniony jako „Słowo Roku” przez American Dialect Society.

About