Jak dorobić sobie do pensji, jak dorobić w domu

Jak dorobić sobie do pensji, jak dorobić w domu

5 sprawdzonych sposobów jak dorobić sobie do pensji

Jak dorobić sobie do pensji, jak dorobić w domu.

Jako, że mój blog traktuje także o sprawach ekonomiczno-biznesowych postanowiłem dzisiaj podać moim czytelnikom kilka ciekawych sposobów na to jak sobie dorobić do pensji. Praca przez internet jest coraz bardziej popularna i to właśnie o zarabianiu przez internet chcę poświęcić ten artykuł. Sam korzystam z kilku sposobów zarabiania online, o których zaraz przeczytasz, uzyskując w ten sposób dodatkowe pieniądze. Oczywiście moim marzeniem jest się całkowicie przerzucić na pracę w internecie, a każdy dzień przybliża mnie do tego celu.

Czytam mnóstwo informacji na ten temat (często w języku angielskim), wiele przydatnych rzeczy można znaleźć, całkiem za darmo, także w polskojęzycznym internecie. Sposoby które opiszę – z racji tego, że ich tematyka jest dość złożona i rozległa, będą tylko ogólnymi informacjami, które pomogą Ci zdecydować się, co jest dla Ciebie najbardziej korzystne i w czym będziesz się czuł najlepiej. Oto lista 5 sprawdzonych sposobów na to, jak sobie dorobić po godzinach.

1. Sprzedaż na serwisach aukcyjnych Allegro.pl oraz eBay.pl

Wiele osób zapewne miało już coś wspólnego z tymi serwisami (są to dwa najbardziej popularne na naszym rynku, poza tym eBay ma zasięg niemalże światowy). Zazwyczaj jednak byli oni w roli kupujących. Procedura kupna na powyższych serwisach jest banalnie prosta, a co najważniejsze pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas.

Towary oferowane np. na Allegro.pl są często o wiele tańsze niż w tradycyjnych sklepach, poza tym nie musimy marnować czasu na dojazd do sklepu (ile się przy tym paliwa spali!), dodatkowo mamy dostęp do olbrzymiego rynku różnych towarów. Wybór jest naprawdę ogromny. Korzystam od wielu lat i jestem w 100% zadowolony. Przejdźmy jednak do rzeczy. Jak zarabiać na serwisach aukcyjnych?

ZOBACZ: 8 sposobów jak zostać bogatym

Zapewne masz jakiś przedmiot w domu, który jest Ci kompletnie niepotrzebny, a ma jeszcze jakąś wartość. Zamiast trzymać go dalej w domu, gdzie tylko się kurzy i przeszkadza, dużo lepszym rozwiązaniem jest sprzedaż owej rzeczy w serwisie aukcyjnym. Powiesz: „Ok, mam taką rzecz, ale na pewno procedura sprzedaży jest skomplikowana, nie znam się na tym”. Nic bardziej mylnego! Sam miałem takie wątpliwości, dopóki nie sprzedałem pierwszej rzeczy, w tym przypadku na Allegro.

Procedura jest dziecinnie prosta! Kreator prowadzi nas po poszczególnych etapach wystawiania aukcji, a my wybieramy poszczególne interesujące nas opcje. Oczywiście serwis musi na czymś zarabiać, więc pobiera drobne opłaty na wystawienie przedmiotu, prowizję od sprzedaży oraz opcjonalnie kilka innych. Są one jednak stosunkowo małe w porównaniu z tym co nam oferuje w zamian. Dostęp do ogromnej rzeszy klientów – kilku milionów potencjalnych klientów!

ZOBACZ: Jaki kierunek studiów wybrać?

Naprawdę warto spróbować w tych serwisach. Nie polecam sprzedawać rzeczy mało wartościowych, za które uzyskalibyśmy niską cenę. Po co tracić czas na sprzedaż rzeczy za 5 zł? Koszty przesyłki mogą być większe. Taka mała rada jeszcze na koniec. Jeżeli, wysyłasz coś Pocztą Polską, polecam robić to listem poleconym. Wtedy mamy pewność, że przesyłka dotrze i nie zgubi się, lub co gorsza, nie zostanie skradziona przez pracowników poczty.

About