Odszkodowanie za błąd lekarski

Odszkodowanie za błąd lekarski

W przypadku jeżeli lekarz lub pielęgniarka przyczynili się do zrobienia jakiegokolwiek uszczerbku na naszym życiu czy zdrowiu, mamy prawo walczyć o odszkodowanie za błąd lekarski.

Możemy zgłosić taką sprawę do komisji zajmującej się błędami lekarskimi lub od razu założyć sprawę do sądu cywilnego i prowadzić sprawę przeciwko szpitalowi. Wszelkiego rodzaju odszkodowania za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu lub pozbawienia życia pacjenta nie przywrócą sytuacji sprzed zdarzenia, ale na pewno spowodują, że lekarze i pielęgniarki będą bardziej uważni.
Każde odszkodowanie jest za małe dla poszkodowanego pacjenta, jednak jeżeli zdecyduje się on prowadzić sprawę poprzez sąd a nie poprzez medyczną komisję, odszkodowanie takie będzie znacznie wyższe, choć sprawa będzie toczyć się bardzo długo.
Wszelkiego rodzaju zakażenia, złe diagnozy, działania lekarskie doprowadzające do śmierci pacjenta, to między innymi zdarzenia za które należy się odszkodowanie za błąd lekarski. Czasami się zdarzają i niestety najbardziej poszkodowany jest pacjent.

About