Pireneje kolejka wąskotorowa

Pireneje kolejka wąskotorowa

Na górskich szlakach – Pireneje

Każde góry są piękne. Wędrując po górskich szlakach czujemy, że nie tylko nasze ciało odpoczywa, to duchowe przeżycie. Niezapomnianych wrażeń doświadczymy wybierając się w Pireneje.

Do Lourdes można wybrać się w zorganizowanej przez biuro podróży pielgrzymce, z pewnością jednak warto pomyśleć o wyjeździe na własną rękę. Do miejsca niezwykłych objawień Matki Bożej dotrzemy korzystając z tanich linii lotniczych, tam też możemy liczyć na znalezienie stosunkowo niedrogich noclegów. To miejsce odwiedza co roku około 6 milionów osób. Jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia w organizacji zagranicznych górskich eskapad, możemy stamtąd łatwo przemieścić się lokalną komunikacją do uzdrowiskowej miejscowości Cauterets, która słynie z dobroczynnych źródeł termalnych.

To świetna baza wypadowa na pobliskie górskie szlaki, gdzie możemy podziwiać piękną faunę i florę, ciesząc oko widokiem górskich wodospadów i niewielkich jezior. Wspaniały pejzaż mogą również podziwiać mniej wytrawni piechurzy. To zimowy raj dla narciarzy.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje

About