Wirtualne biuro

Wirtualne biuro

Pomysł na biznes jest jednym z pierwszych kroków rozpoczynania swojej własnej działalności. Na początku drogi w prowadzeniu własnej firmy wielu przedsiębiorców poszukuje oszczędności. Wirtualne biuro jest jednym ze sposobów na zredukowanie kosztów prowadzenia działalności.

Idea wirtualnego biura nie jest całkiem nowa, ponieważ pojawiła się w roku 1994. Ralph Gregory chciał ułatwić funkcjonowanie podmiotów gospodarczych i wpadł na pomysł stworzenia takiego miejsca. Po przeprowadzeniu obserwacji stwierdził, że szerokie grono przedsiębiorców nie potrzebuje prowadzenia własnego biura i chce zaoszczędzić koszty. Idea wirtualnego biura zaczęła się cieszyć zaingerowaniem i już w 1995 roku pojawili się pierwsi klienci. Firma założona przez Ralpha Gregory funkcjonuje po dziś dzień i cieszy się niezmiennie sporym zainteresowaniem klientów.

Wirtualne biuro to usługa, która polega na pełnym outsourcingu obsługi biurowej. Odbywa się to bez konieczności fizycznej obecności przedsiębiorstwa w danym miejscu. Jest prostym sposobem nie tylko na ograniczenie kosztów prowadzenia działalności, ale też na podniesienie prestiżu firmy. Oprócz wynajmu adresu usługa zapewnia również m.in.odbiór telefonów i faksów, odbiór i przesyłanie korespondencji, odbiór i obsługę skrzynki mailowej i obsługę prawną i księgową.

About